Imperva

Firma posiada w swoim portfolio produktowym rozwiązania do ochrony aplikacji chmurowych, aplikacji web, krytycznych baz danych, plików i repozytoriów BigData. Skutecznie walczy z zagrożeniami wewnętrznymi oraz zewnętrznymi w miejscu do tego najodpowiedniejszym – u samego źródła – czyli tam gdzie dane są przechowywane.

WIĘCEJ INFORMACJI:

https://www.imperva.com/

Opis technologii

Anti-DDoS

Imperva Incapsula - to rozwiązanie przeciwdziałające nawet najbardziej wyrafinowanym atakom DDOS, które można wdrożyć dosłownie w ciągu kilku minut. Implementacja nie wymaga instalowania żadnego dodatkowego sprzętu, gdyż infrastruktura anty DDOS zlokalizowana jest w licznych data center producenta. Konfiguracja polega na odpowiednim przekierowaniu rekordów DNS. Dzięki rozwiązaniu Imperva Incapsula można znacznie zredukować prawdopodobieństwo ataku DDOS zarówno na poziomie sieci, protokołu jak i aplikacji.

Database Security

Imperva CounterBreach - - analizuje dostęp użytkowników do baz danych, serwerów plików i aplikacji w chmurze pod kątem wykrywania anomalii i wycieku danych. Umożliwia zablokowanie wycieku danych. Analiza dokonywana jest poprzez integrację z zabezpieczeniami Imperva SecureSphere, które w razie wystąpienia incydentu mogą posłużyć do jego szybkiej obsługi (np. zablokowania konta użytkownika).

Imperva Database Firewall (DBFW) - redukuje ryzyko naruszeń bezpieczeństwa poufnych danych organizacji względem wszystkich możliwych źródeł zagrożenia, takich jak: nieuczciwi pracownicy (DBFW monitoruje, kontroluje i precyzyjnie rozlicza dostęp użytkowników do baz danych), nieuczciwi administratorzy (DBFW precyzyjnie zarządza dostępem i uprawnieniami użytkowników uprzywilejowanych), cyberprzestępcy (DBFW blokuje ataki na bazę danych i próby manipulacji danych).

Web Application Firewall

Imperva Web Application Firewall (WAF) - uczy się struktury i parametrów chronionej aplikacji Web i na tej podstawie zezwala na wprowadzenie do aplikacji tylko dozwolonych danych wejściowych. Chroni aplikacje Web przed specyficznymi atakami jak SQL-Injection i Cross-Site Scripting, których nie wykrywają inne zabezpieczenia (IPS, itp.). Uniemożliwia włamanie do aplikacji Web i umieszczenie w niej złośliwego kodu, który atakuje użytkowników aplikacji, tzw. Watering Hole. Skutecznie chroni aplikację Web przed atakami DoS poziomu aplikacji (m.in. zalewanie zapytaniami HTTP GET i HTTP POST). Większość nowych usług biznesowych jest udostępnianych Klientom poprzez Web. Zastosowanie WAF oznacza dla organizacji swobodę rozwoju działalności biznesowej, bezpieczne uruchamianie nowych usług IT w odpowiedzi na nowe potrzeby klientów i większą konkurencyjność, a także brak obaw o utratę dobrego wizerunku i zaufania klientów w razie włamania do firmowej witryny Web.

Pomocne pliki

Szkolenia autoryzowane

Jesteś zainteresowany? Sprawdź naszą ofertę szkoleniową.

Zapisz się
Wideoporadniki

Instalacja | Konfiguracja | Użytkowanie

Zobacz