Skip to content. | Skip to navigation

Sections
Personal tools
You are here: Home Rozwiązania Producenci BlueCat Networks
BlueCat Networks
BlueCat Networks
Vendor's home page
 
 

BlueCat Networks

Firma BlueCat Networks oferuje w sektorze przedsiębiorstw sprawdzone, bezpieczne, niezawodne i skalowalne narzędzia do zarządzania adresacją IP (IPAM) oraz usługami DNS i DHCP, w postaci urządzeń dedykowanych i rozwiązań wirtualnych. Rozwiązania oferowane przez BlueCat zapewniają widoczność, możliwość centralnego zarządzania, monitorowania, raportowania oraz pełną kontrolę nad infrastrukturą IP oraz usługami DNS i DHCP, a także wysoką niezawodność osiąganą dzięki BlueCat Cross Over High Availability (XHATM)  oraz zgodność z DNSSEC i IPv6.

W swojej ofercie BlueCat Networks posiada nagradzane rozwiązania, takie jak:

 

PROTEUS IP ADDRESS MANAGEMENT

Seria Proteus IP Address Management to dedykowane urządzenia do zarządzania adresacją IP (IPAM), które zapewniają kompletne rozwiązanie służące do centralnego zarządzania i konserwacji rozproszonego, heterogenicznego środowiska sieciowego oraz usług DNS i DHCP dla Microsoft Windows® i urządzeń Adonis DNS i DHCP. Proteus zawiera specjalistyczne narzędzia do projektowania, wdrażania, konfiguracji i konserwacji rozproszonych adresów IP.

Proteus jest dostępny jako dedykowane urządzenie oraz maszyna wirtualna.

 

ADONIS DNS/DHCP


Seria Adonis DNS/DHCP to urządzenia wysokiej dostępności o wzmocnionych zabezpieczeniach, zaprojektowane z myślą o dostarczaniu podstawowych usług DNS i DHCP dla przedsiębiorstw.

Podstawowe cechy produktu:

  • wsparcie dla protokołów IPv4 i IPv6 oraz usług DNS i DHCP.
  • Certyfikowana kompatybilność z Microsoft Active Directory i usługami Windows® DNS.
  • Technologia wysokiej dostępności BlueCat Cross Over High Availability (XHATM) zapewniająca dostępność usług na poziomie 99.999%.
  • Wzmocniony Linux OS, wbudowany firewall, filtracja adresów MAC, NAC, ochrona usług DNS przed cache poisoning, spoofingiem oraz atakami DoS.
  • Łatwa integracja z Proteus IPAM.

Rodzina urządzeń Adonis DNS/DHCP jest dostępna jako dedykowane urządzenie i maszyna wirtualna.

 

PROTEUS MANAGEMENT AGENT dla Windows

Agent zarządzający Proteus może zostać włączony do sieci Microsoft minimalnym nakładem sił. Agent zarządzający Proteus (PMA) dla Windows jest instalowany na serwerze znajdującym się w domenie Windows i następnie konfigurowany, aby zdalnie zarządzać do 20 serwerami Windows DNS i DHCP, bez potrzeby instalowania oprogramowania na każdym z serwerów obsługujących podstawowe usługi sieciowe z osobna. Po skończonej konfiguracji dane są importowane do urządzenia Proteus, gdzie całe środowisko DNS i DHCP na bieżąco jest mapowane i katalogowane w bazie IPAM.

Takie podejście zapewnia centralny punkt zarządzania adresami IP i administracji usług DNS/DHCP.

 

ROZWIĄZANIA WIRTUALNE


Maszyny wirtualne BlueCat Proteus IPAM i Adonis DNS/DHCP zostały stworzone w oparciu o nagradzane dedykowane urządzenia firmy BlueCat. Łączą w sobie bezpieczny system operacyjny, wysokiej klasy narzędzia do zarządzania adresacją IP (IPAM) i usługami DNS i DHCP, dostarczając swoim klientom łatwą w utrzymaniu i prostą do wdrożenia maszynę wirtualną. Wirtualizacja pozwala obniżyć koszty operacyjne i zużycie energii poprzez konsolidację usług w siedzibach i oddziałach przedsiębiorstwa.

 

WIĘCEJ INFORMACJI:

 

Cookie info

Close