Skip to content. | Skip to navigation

Sections
Personal tools
You are here: Home Edukacja Biuletyn techniczny Numer 5(20)/2010
Archiwum
 
 

Numer 5(20)/2010

Tomasz Ryś, Radosław Wal
Junos Pulse - czyli Twój iPhone/iPod Touch w sieci korporacyjnej

JunOS Pulse jest ciekawym pomysłem firmy Juniper Networks na uniwersalnego klienta sieci VPN skupiającego w sobie mechanizmy zarówno szyfrowania jak i kompresji. Jest to rozwinięcie dobrze znanego rozwiązania Network Connect (NC) czy Java Secure Application Manager (JSAM) dostępnego w Secure Access (SA). JunOS Pulse w swojej koncepcji ma być dostępne na każdy system operacyjny, w tym na szerokie spektrum urządzeń mobilnych. Ku radości wszystkich fanów zabawek firmy Apple pierwszym obsługiwanym urządzeniem mobilnym jest Apple iPhone i Apple iPod Touch pracujące pod kontrolą systemu iOS.

 

Jarosław Ulczok
Ochrona stacji do przetwarzania informacji niejawnych za pomocą oprogramowania OfficeScan v10.0

Ochrona informacji niejawnych jest jednym z najważniejszych celów przepisów Ustawy z dnia 22 stycznia 1999 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz.U.1999.11.95). Poniższe opracowanie opisuje jak można zwiększyć bezpieczeństwo stacji do przetwarzania informacji niejawnych w oparciu o oprogramowanie OfficeScan firmy Trend Micro oraz jak zorganizować aktualizację oprogramowania, gdy stacja nie jest podłączona do sieci. Program OfficeScan v10.x służy do ochrony punktów końcowych: stacji, serwerów i urządzeń mobilnych. Oprogramowanie chroni przed atakami wirusów, spyware, rootkitów i innymi rodzajami szkodliwego oprogramowania. Ponadto, potrafi wykrywać anomalie w zachowaniach aplikacji i blokować je, kontrolować dostęp do urządzeń USB i opcję AutoRun; posiada także zaawansowana zaporę sieciową.

 

Krzysztof Górowski
Testowe wdrożenie systemu DLP na przykładzie Websense Data Security

Rozwiązania służące do ochrony przed wyciekiem istotnych informacji uchodzą za skomplikowane, trudne we wdrożeniu oraz konfiguracji, a projekty za ciężkie w zarządzaniu. Celem niniejszego opracowania jest podsunięcie Czytelnikowi garści najważniejszych informacji, wraz z przekazem, iż pewne cechy rozwiązań w połączeniu z odpowiednią metodologią przeprowadzenia testów niemalże gwarantują sukces projektu. Autor omawia wybrane aspekty testowego wdrożenia systemu DLP na przykładzie rozwiązania Websense Data Security Suite (DSS).

 

Ponadto

Konferencje, szkolenia, promocje…

 

Pobierz swój egzemplarz Biuletynu IT >>

Cookie info

Close