Skip to content. | Skip to navigation

Sections
Personal tools
You are here: Home Edukacja Biuletyn techniczny Numer 3(9)/2004
Archiwum
 
 

Numer 3(9)/2004


20 listopada 2004

Dziewiąte wydanie biuletynu poświęcone jest przede wszystkim najnowszej tendencji budowy wirtualnych sieci prywatnych bazujących na technologii SSL. Praktycznie wszyscy liczący się producenci systemów bezpieczeństwa, a także wiele firm niezależnych posiada już w swojej ofercie rozwiązania VPN SSL. Czy jest to jednak panaceum na wszystkie problemy? Czy nie ma żadnych barier i przeszkód? Czy faktycznie szybkie i niezwykle proste wdrożenie gwarantuje jednocześnie absolutną przeźroczystość i uniwersalność? Czy IPSec VPN można już spisać na straty? Na takie właśnie pytania odpowiada przewodni artykuł tego wydania biuletynu.

Korzystając z okazji zapraszamy Państwa na nasze bezpłatne warsztaty.

W bieżącym wydaniu:


Rozważania nt. wariantów wdrożenia sieci IPSec VPN i SSL VPN

Artykuł poświęcony jest możliwościom budowy wirtualnych sieci prywatnych na bazie dwu technologii: IPSec i SSL. Przedstawione są za i przeciw poszczególnych podejść ze wskazaniem preferencji w zależności od potrzeb użytkownika. Wszystko to dyskutowane jest na bazie produktów firmy Check Point.

 Przeczytaj artykuł - vpn_ipsec_ssl_fin.pdf, 340 KB


Konfiguracja i zabezpieczenie łącza Neostrada Plus za pomocą rutera NetScreen 5GT ADSL

Publikacja stanowi przewodnik konfiguracyjny nowego produktu firmy Juniper – NetScreen 5GT ADSL. Jest to pierwszy ruter z interfejsem ADSL wyposażony w pełnosprawny system zaporowy z funkcjami VPN. Ma to o tyle istotne znaczenie bowiem produkt powstał na zasadzie rozszerzenia dedykowanego systemu bezpieczeństwa o rutowalny interfejs ADSL, co stanowi dużo poważniejsze rozwiązanie niż wyposażenie rutera w tzw. mechanizmy firewall. 5GT ADSL nadaje się idealnie do wykorzystania w takich sieciach jak Neostrada i umożliwia bezpieczne połączenie małych i średnich sieci z Internetem.

 Przeczytaj artykuł - 5gt_adsl_neostrada.pdf 2.8 MB


Wypróbuj ciekawe produkty Check Point

Zainteresowanych bezpłatnym przetestowaniem Check Point SmartDefense, SSL Network Extender i Integrity Desktop zapraszamy do odwiedzenia strony http://www.clico.pl/software/checkpoint/html/bezp3atna_ewaluacja.html


Jeżeli nie chcesz otrzymywać dlaszych wydań tego biuletynu wyrejestruj swój adres e-mail z pomocą tego formularza

Jeżeli wydaje Ci się, że ten biuletyn jest atrakcyjny zaproponuj jego subskrypcję znajomym

Zobacz poprzednie wydania


ZASTRZEŻENIE PRAWNE

  • Niniejsza przesyłka adresowana jest do ściśle okreslonego odbiorcy.
  • W rozumieniu ustawy 18.07.2002r. (DZ.U. nr 144 poz. 1204) "O świadczeniu usług drogą elektroniczną" niniejsza przesyłka stanowi korespondencję zamówioną i nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń prawnych. W każdej chwili adresat może zrezygnować z korzystania z tego serwisu poprzez wysłanie stosownej prośby na adres nadawcy.


©  CLICO Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone

Cookie info

Close