Skip to content. | Skip to navigation

Sections
Personal tools
You are here: Home Edukacja Biuletyn techniczny Numer 1(14)/2006
Archiwum
 
 

Numer 1(14)/2006


10 marca 2006

Utrzymanie niezawodności i wysokiej jakości pracy aplikacji w sieciach LAN/WAN jest często tak samo ważnym wymaganiem bezpieczeństwa jak poufność i integralność. Niniejsze wydanie biuletynu technicznego CLICO poświęcone jest tym właśnie sieciowym aspektom bezpieczeństwa. Zamieszczone artykuły wyjaśniają zasady działania nowych technologii akceleracji WAN i akceleracji DataCenter oraz przykłady ich konfiguracji w wiodących w tej klasie rozwiązań Juniper Networks serii DX oraz WX/WXC.

Uzupełnieniem opracowań o nowych technologiach akceleracji sieci WAN i DataCenter jest artykuł wyjaśniający możliwości wykorzystania protokołu SCEP do zarządzania certyfikatami cyfrowymi w systemie zabezpieczeń Check Point NGX.

Osoby zainteresowane praktycznym zapoznaniem się z możliwościami technologii akceleracji WAN i DataCenter serdecznie zapraszamy na warsztaty Juniper DX i WX. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

W bieżącym wydaniu:


Akceleracja WAN

Akceleracja WAN dostarcza wymiernych korzyści i oszczędności, z których najważniejsze to uniknięcie konieczności rozbudowy firmowej infrastruktury WAN, zwiększona dostępność aplikacji i innych zasobów, uproszczenie struktury sieci, efektywniejsze wykorzystanie istniejących łączy, kontrola nad zachowaniem aplikacji, a także łatwiejsze rozwiązywanie problemów wynikających z wzajemnego wpływu różnych aplikacji na siebie. Artykuł przedstawia techniczne zasady działania technologii oraz konfigurację na przykładzie urządzeń Juniper Networks serii WX/WXC.

 Przeczytaj artykuł - akceleracja_wan.pdf, 510 KB


Akceleracja DataCenter

Artykuł przedstawia nową technologię optymalizacji działania farm serwerów WWW i środowisk DataCenter. Zastosowanie akceleracji w DataCenter minimalizuje niekorzystny wpływ czynników związanych z niespójną architekturą sieci i protokołów na wydajną pracę aplikacji opartych o HTTP/S. Efektem jej wykorzystania jest uproszczenie struktury sieci, lepsze działanie aplikacji oraz ograniczenie kosztów operacyjnych. Dla użytkowników końcowych najważniejszymi korzyściami będą krótszy czas ściągania stron i odpowiedzi aplikacji oraz minimalna ilość komunikatów o błędach. Artykuł przedstawia techniczne zasady działania technologii oraz konfigurację na przykładzie urządzeń Juniper Networks serii DX.

 Przeczytaj artykuł - akceleracja_datacenter.pdf, 570 KB


Wykorzystanie protokołu SCEP do zarządzania certyfikatami cyfrowymi

Obsługa certyfikatów cyfrowych X.509 wykonywana w sposób manualny jest uciążliwa dla administratorów. Zastosowanie protokołu SCEP umożliwia automatyzację tych czynności. Artykuł „krok po kroku” przedstawia zasady konfiguracji i wykorzystania protokołu SCEP w systemie zabezpieczeń Check Point NGX.

 Przeczytaj artykuł - scep_ngx.pdf, 700 KB


Jeżeli nie chcesz otrzymywać dlaszych wydań tego biuletynu wyrejestruj swój adres e-mail z pomocą tego formularza

Jeżeli wydaje Ci się, że ten biuletyn jest atrakcyjny zaproponuj jego subskrypcję znajomym

Zobacz poprzednie wydania


ZASTRZEŻENIE PRAWNE

  • Niniejsza przesyłka adresowana jest do ściśle okreslonego odbiorcy.
  • W rozumieniu ustawy 18.07.2002r. (DZ.U. nr 144 poz. 1204) "O świadczeniu usług drogą elektroniczną" niniejsza przesyłka stanowi korespondencję zamówioną i nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń prawnych. W każdej chwili adresat może zrezygnować z korzystania z tego serwisu poprzez wysłanie stosownej prośby na adres nadawcy.


©  CLICO Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone

Cookie info

Close